Scroll Top

İstanbul’a dünyanın en mükemmel hastane şehri yapılacak

erd_3715

Sağlık alanındaki yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Bakanı Akdağ, “İstanbul Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı”nın ardından AA muhabirine açıklamalarda bulundu. İstanbul’u 6 bölge olarak düşündüklerine belirterek, bu bölgelerden “Anadolu Kuzey” denilen bölgede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle talimatlandırdığı 4 bin 200 yataklı dünyanın en mükemmel hastane şehrini inşa edeceklerini söyledi.

Akdağ, şu bilgileri paylaştı:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nden buranın arsasını tahsis olarak aldık. Lokasyon olarak Samandıra ile Sancaktepe arasında, Silahlı Kuvvetlerin hava alanında kullandığı ve bazı birliklerin bulunduğu alan. 3 milyon metrekare bir alanı devralıyoruz. Geri kalan 1,5 milyon metrekare alanı da Silahlı Kuvvetler kendi yerlerini yaptıktan sonra devralmış olacağız. Çok uzun zamandır üstünde çalıştığımız bir projeydi, şimdi buranın planlarını, projelerini yapmaya başlıyoruz. Aşağı yukarı bu sene içerisinde inşallah ihalesine başlayıp, belli bir mesafeye gelmiş olacağız. 10 hastane burada yapacağız.”

Bakan Akdağ, Tuzla ve Sultanbeyli’deki hastanelerin bu yıl içinde hizmete gireceğini belirterek, Anadolu Yakası’nda Göztepe ve Kartal Hastaneleri’ni de yenileyeceklerini kaydetti.

Benzer gönderiler