Scroll Top

Özel Haber: CHP’nin yeni MYK’sı hücre evi gibi

chp-kongre-yoluna-girdi-53731-5

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belli oldu. MYK üyelerinin açıklamaları, CHP’nin terör örgütleri tarafından esir alındığı iddialarını güçlendirdi.

Gamze Akkuş İlgezdi Genel Başkan Yardımcısı oldu

Hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle görevden alınan eski Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi olan Gamze Akkuş İlgezdi, Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. İlgezi, terörist cenazesine katılması ve ailesinin terör örgütü DHKP-C ile yakın ilişkisi nedeniyle gündem olmuştu.

Bülent Tezcan’a örgütler emanet 

2016 yılında katıldığı HDP kongresinde PKK’lı teröristlere saygı duruşunda bulunan Bülent Tezcan, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Tuncay Özkan’a yeni görev

Kılıçdaroğlu’nun rakibi Muharrem İnce’nin listesinden Parti Meclisi’ne giren Tuncay Özkan, Basın İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Tuncay Özkan, Selahattin Demirtaş’a olan sempatisi ve Afrin Operasyonu’na karşı çıkmasıyla biliniyordu.

‘Muhasebeci Kenan’ makamını korudu 

Terör örgütü PKK’yı korumak için TSK ve ÖSO’ya hakaret eden, ayrıca DEAŞ’lı teöristlerin elinden kurtulmak için kendisini “Muhasebeci Kenan” olarak tanıttığı ortaya çıkan Öztürk Yılmaz, tekrar Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

‘Devrimci arkadaşları’ ekonomi politikalarında yardım edecek mi? 

Partisinin düzenlediği “Adalet Kurultayı”nda, parti görevlisinin kafasına silah dayayan ve “benim devrimci arkadaşlarım var, seni infaz ettiririm” sözleriyle tehdit eden Aykut Erdoğdu, Ekonomi Politikalarından Sorumlu oldu.

CHP’de sınırlar PYD’ye Hukuk Muharrem Ekmek’e emanet

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Muharrem Ekmek, “sınırlarımızda başkası olacağına PYD olsun” sözleriyle gündem olmuştu. Bu açıklaması partisi tarafından çok beğenilmiş olacak ki Ekmek CHP’nin Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan yardımcısı oldu.

 

Benzer gönderiler