Scroll Top

Şehidin ikramiyesine haciz talep eden avukata suç duyurusu

thumbs_b_c_174a8cb9dc31c8d2d76a6167a2f3cc38

Şehit Musa Özalkan, Afrin Operasyonu’nda şehit olan ilk kahramanlarımızdan biriydi. Ölmeden önce açıkladığı vasiyetinde Telafer’deki yetimler için bir anaokul yapılmasını istemişti. Musa Özalkan’ın vasiyetini yerine getirmek için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız devreye girmişti.

Musa Özalkan’ın vefatından sonra geçmişte karıştığı bir kaza neticesinde kasko firmasına ödediği borcuna istinaden bir avukatın, emekli ikramiyesi ve aracına haciz konulduğu ortaya çıktı. Bir avukat bunu talep etmiş, icra müdürlüğü de bu talebi kabul etmişti. Büyük tepki çeken bu duruma Adalet Bakanlığı müdahale etti.

Adalet Bakanlığından, yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Musa Özalkan hakkında haciz işlemi başlatıldığına yönelik haberlerin ardından inceleme gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, incelemelerin ardından Özalkan’ın, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olduğunu bildiği halde bir gün sonra emekli ikramiyesi ve aracına haciz konulmasını talep ederek, İcra ve İflas Kanunu’nun 53 ile 82/9. maddelerine aykırı davranan Yozgat Barosuna kayıtlı avukat Emine Gün’e ilişkin Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Açıklamada, ilgili icra müdürlüğü çalışanları hakkında da inceleme başlatıldığı ifade edildi.

Benzer gönderiler