17-25 Aralık’tan sonra atanmıştı, FETÖ’den dava açıldı

mahkeme

FETÖ kumpası Poyrazköy Askeri Casusluk davasına 17-25 Aralık sonrası bakan heyette görev yapan hâkim Merve Fulya Demirpençe hakkında “FETÖ”ye üye olmak’ suçundan dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Demirpençe’nin İstanbul Anadolu Hâkimi olarak görev yaptığı sırada Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nca meslekten çıkarıldığı belirtildi.

Bir FETÖ şüphelisi Demirpençe’nin FETÖ ile irtibatlı olduğunu, askeri bir doktor ile evlendiğini belirtti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesine başvurulan bir başka şüpheli ise, “İstanbul’da Adli Yargı hâkimlik yaptığını biliyorum. Hukuk fakültesinde aynı dönemdik. Okul sırasında cemaat evinde kaldığını biliyorum” dedi.

Şüphelinin askeri doktor olan eşi Mehmet Demirpençe’nin de Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan yargılandığı belirlendi. İddianame kapsamında şüpheli Demirpençe’nin “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan cezası talep edildi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın