Adil Öksüz’ün bacanağı tutuklandı

ökkeş-tetik

Adil Öksüz’ün bacanağı Ökkeş Tetik, kripto askerlerden sorumlu mahrem imam çıktı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında TSK’ya sızan kripto askerlere mahrem imamlık yaptıkları belirlenen 124 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için 19 Haziran sabahı operasyon düzenlendi.

Konya merkezli 31 ilde eş zamanlı yürütülen operasyonlarda, aralarında FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün bacanağı Ökkeş Tetik’in de bulunduğu 49 kişi gözaltına alındı.

Örgüt içerisinde “gezici” konumda görev yapan Tetik, Sakarya’da yakalandıktan sonra sorgulanmak üzere Konya’ya getirildi.

Şüphelilerin TSK’daki askerlere “genel müdür”, “müdür”, “müdür yardımcısı”, “öğretmen”, “ümitçi”, “ser doktor”, “doktor” ve şehir dışı talebe mesulü pozisyonlarında mahrem imamlık yaptıkları tespit edildi.

Şüphelilerin sorumlu olduğu kripto askerler arasında generallerin de yer aldığı kaydedildi.

18’i itirafçı oldu

Emniyetteki sorguları tamamlanan 49 şüpheliden 18’i itirafçı olmak üzere etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca daha önce örgüt üyeliğinden hüküm giydiği belirlenen 10 şüpheli de serbest bırakıldı.

Adliyeye sevk edilen 21 şüpheliden aralarında Adil Öksüz’ün bacanağı Ökkeş Tetik’in de bulunduğu 17 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, 4 şüpheli ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Benzer gönderiler