Scroll Top

Akdeniz bölgesinde yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ’ye darbe

5f3cd02c0f25442ee88e3f89 (1)

Adana’da, firari olan ve örgütün sözde “bölge imamı” olduğu tespit edilen A.O., FETÖ’ye yönelik operasyon kapsamında düzenlenen şok baskınla yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Büro Amirliği ekipleri, geçen haftalarda yapılan operasyonlarda firari olarak aranan ve FETÖ/PDY’nin sözde “bölge imamı” olduğu tespit edilen A.O.’nun adresini belirledi.

Bunun üzerine operasyon kapsamında harekete geçen ekipler, düzenlenen şok baskınla A.O.’yu yakalayıp, gözaltına aldı.

Emniyete götürülen A.O.’nun; FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in çağrısıyla Bank Asya’nın kapatılmaması için bankaya 10 bin lira yatırdığı, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Altın Çocuk Derneği’nde sigorta kaydının olduğu, örgüt üyelerinin konakladığı otellerde kaldığı, darbe girişiminin ardından sözde üst düzey örgüt üyeleriyle görüşme yaptığı belirlendi.

Gri listede aranan terörist ile teması var 

A.O.’nun, ayrıca ‘gri liste’de aranırken, polis tarafından yakalanan H.D. ile de sürekli telefon görüşmesi yaptığı öne sürüldü. Emniyetteki ifadesinde suçlamaları reddeden A.O., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Benzer gönderiler