Scroll Top

Rumlar istemiş Akıncı yapmış

Mustafa Akıncı

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayın yapan Alithia gazetesi, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye’yi hedef alan sözlerinin arkasında Rumların olduğunu yazdı. Gazeteye göre Akıncı, Rumların istediğinin de fazlasını yaptı.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki PKK/PYD/YPG terör örgütü yapılanmasına karşı düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin skandal sözleriyle tepki çeken KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı için Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayın yapan Alithia Gazetesi’nden gündemi sarsacak bir iddia geldi.

Ne dediysek fazlasını yaptı

Gazete, Mustafa Akıncı’nın Türkiye karşıtı sözlerinin arkasında Rumların olduğunu iddia etti. Alithia Gazetesi bugünkü sayısında Akıncı ve Rum kesimi arasındaki ilişkiye dair şu ifadelere yer verdi: “Ona Türkiye ile göbek bağını kesmesini söyledik o ise bunu lime lime etti. Ona Türkiye’ye tepki göstermesini söyledik o ise Suriye’deki kahramanlık istilasını kınadı. Ona ana vatandan bağımsızlaşmasını söyledik o ise onu inkâr etti. Artık ona yetişemiyoruz. Nihayetinde işgal karşıtı mücadeleye o liderlik ediyor.”

Benzer gönderiler