Scroll Top

Başbakanlık Yüksek Müşaviri Birol Erdem adliyeye getirildi

mahkeme-hakim-yargı-savcı-duruşma

FETÖ terör örgütüne üye olmak” suçundan gözaltına alınan Başbakanlık Başmüşaviri Birol Erdem’in Ankara Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen Erdem’in, soruşturmayı yürüten savcılar tarafından sorgulanmasına başlandı.

Birol Erdem ve eşi Gülümser Erdem, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 3 Haziran’da gözaltına alınmıştı.

İdari yargı hâkimi olan ve 2000’li yıllarda Personel Daire’de görev alan Erdem, Personel Daire Başkanlığı’na kadar yükseldi. 2010’daki anayasa değişikliğinin ardından yapılan seçimler sonucunda HSYK üyeliğine atanan Birol Erdem, Ahmet Kahraman’ın emekliye ayrılmasının ardından 21 Kasım 2011 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi. Erdem, 17-25 Aralık FETÖ kalkışması sonrası 1 Ocak 2014 tarihinde görevden alındı ve Bakanlık Yüksek Müşaviri olarak atandı.

Erdem, 25 Ekim 2010’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi olmuş, 21 Kasım 2011 ile 1 Ocak 2014 tarihleri arasında da Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürütmüştü.

Benzer gönderiler