Scroll Top

CHP’den “adalet yürüyüşü” kararları: Terör marşları söylenmeyecek, yoldan geçenlere saldırılmayacak

6200

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklanması ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 12. gününde CHP’den zevahiri kurtarma adımları geldi.

“Adalet yürüşü” yapanların vandallığı CHP’yi harekete geçirdi

Yürüyüşe katılanların yoldan geçen bazı sürücülere saldırması sonrasında Bolu Dağı’ndaki Köroğlu Tesisleri’nde verilen molada parti MYK üyeleriyle toplantı yaptı.

Toplantıda, yarından itibaren görevli yeleği giyecek 25 milletvekilinin kortejde aralara yerleştirilmesi ve yürüyenlerin kontrol edilmesi konusunda uyarılması kararlaştırıldı. Molanın ardından 3’üncü etap başlamadan önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de parti otobüsünden “provokasyon” uyarısı yaptı.

 

Yürüyüşçüler DHKP-C marşları da söyleyemeyecek

Yürüyüş esnasında terör örgütü DHKP-C’nin müzik grubundan CHP’ye transfer olan Hilmi Yarayıcı önderliğinde DHKP-C marşları söylenmesi tepkilere neden olmuştu. CHP Grup Başkanvekil Özgür Özel bu rezalete önlem olarak yürüyüş yapanlara: “ Bundan sonraki süreçte bu kitleyi asla ve asla barışçıl bir yürüyüş yapan, adalet talebini dile getiren kitle olmaktan farklı gösterecek başka başka sloganlar, çok sevdiğimiz slogan dahi olsa, sadece ya ’adalet adalet’, ya da ’hak hukuk adalet’ diye bağırıyoruz. Sayın genel başkanın hepinizden özel ricası budur. En sevdiğiniz slogan dahi olsa bu bir partiye ait yürüyüş olmadığı için her farklı slogan kitleyi biraz azaltabilir. Birilerinin gönlünü kırabilir” ricasında bulundu.

HDP’nin de katılacağını açıkladığı yürüyüşün ilerleyen günlerde hangi örgütlerin marşlarının söyleneceği merak ediliyor.

Benzer gönderiler