Scroll Top

Boğaziçi ve Medeniyet üniversitelerine FETÖ operasyonu: Koray Çalışkan da gözaltında

koray2

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Boğaziçi Üniversitesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde görev yapan 72 kişi hakkında FETÖ soruşturması nedeniyle gözaltı kararı aldı. Polis sabah saatlerinde operasyon yaptı, 72 kişiden 42’si gözaltına alındı.

Haklarında gözaltı kararı çıkarılanlar arasında Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli 19 profesör, Boğaziçi Üniversitesi’nde görevli 1 profesör ve doçentin de yer aldığı 8 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Koray Çalışkan da var.

Gözaltı haberini duyuran CHP Milletvekili FETÖ operasyonu demedi 

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Koray Çalışkan’ın gözaltına alındığı haberini Twitter’dan şu sözlerle duyurdu:

”Koray Çalışkan az önce evinde gözaltına alındı. Gerekçe belli değil, ikameti belli bir akademisyen bir kez daha ifadeye davet edilemedi.”

Koray Çalışkan’da ByLock kullanıcısı mı? 

Gözaltı kararı verilenlerin çoğunun FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu öne sürülüyor.

Cemal Uşşakla yoğun irtibatlıymış

Habertürk Haber Merkezi’nden Veli Sarıboğa’nın edindiği bilgilere göre; Savcılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre Koray Çalışkan’ın, FETÖ’nün beyin takımında yer alan örgüt imamlarından Cemal Uşşak’la “yoğun irtibatlı” olduğu iddia edildi. Hakkında soruşturma sürerken ölen Uşşak, kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın eski başkan yardımcısıydı.

Benzer gönderiler