Bylock’ta “insan kaynakları” grubu kurmuşlar

bylock1

Sivas’ta FETÖ soruşturması kapsamında hakkında açılan davada 10 yıl 6 ay hapis cezası verilen eski sağlık memurunun ByLock yazışmalarıyla örgütün “insan kaynakları yapılanması” hakkında önemli bilgilere ulaşıldı.

Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla yargılandığı davada 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan M.K’nin ByLock yazışmaları deşifre edildi. Yazışmalardan, örgütün insan kaynakları il sorumlusu M.K’nin aktif olarak ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi.

M.K’nin Kayseri’de görev yapan örgüt üyesi tutuklu eski sağlık memuru A.K. ve diğer örgüt mensuplarıyla yaptığı yazışmalarda, FETÖ’nün ByLock üzerinden “İNKA” adıyla insan kaynakları grubu oluşturduğu ortaya çıkarıldı.

Gruptaki yazışmalar

İNKA grubunda yapılan bir yazışmada, örgüt üyelerinden personel eksiltmeye gidilmemesi için NT mağazalarından alışveriş yapılması istenerek, “NT hâlâ bizim mağazamız, yapacağınız alışverişler çalışanların devamlılığını sağlaması adına önemli, lütfen kimse yoruma girmesin ve bizden gelmeyen kulaktan duyma bilgilere itibar etmeyin.” ifadeleri bulunuyor.

Örgütün düzenlediği gezilere katılanların buna ilişkin fotoğrafları yok etmelerinin istendiği bir diğer yazışmada ise “Hizmetle ilgili gezi, program gibi resimleri imha edin. Hem kendimizi hem de resimdeki diğer dostlarımızı korumak için buna azami dikkat edelim.” şeklinde uyarılar yer alıyor.

Grupta yer alan üyelere 1 dolarları ceplerinde bulundurmamaları uyarısının da yapıldığı yazışmaların bazıları şöyle:

“Abiler, gündem maddelerini ekleyelim. Programlar, katılım durumları, içerik, yeni yapılacak programlarla ilgili planlamalar, kitap bitiren sayısı, mütevelli sayıları, seminer sayıları ve katılımları, gezi planlamaları, gezinin hedefi gibi konuların raporlarını hazırlayalım.

Abiler, dua saatimizin aynı zamanda hoca efendiyle (FETÖ elebaşı Fetullah Gülen) denk gelmesi için yaklaşık 1 saat sürecek şekilde 22.30’da başlayalım. Bütün küçük gruplarımız, bölgelerimiz günlük bir cevşen hatmi yapacak şekilde acil dağıtım yapalım. Bu olayı da İNKA üzerinden takip edelim.”

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın