Scroll Top

Cevdet Türkyolu Osman Şimşek’i dövdü

Cevdet Türkyolu FETÖ’yü karıştırdı

Cevdet Türkyolu FETÖ elebaşının damadı ve Pensilvanya’daki örgüt ininin yöneticisi olarak biliniyordu. Aynı zamanda FETÖ sayesinde dolar milyoneri olan Cevdet Türkyolu’nun yeni bir mahareti daha ortaya çıktı. FETÖ elebaşına kendi ifadesiyle bir köpek gibi sadık olan Türkyolu, Pensilvanya’daki sözde molla ekibinin başı olan Osman Şimşek’i evire çevire dövmüş. Bununla da yetinmeyen Türkyolu, Osman Şimşek’i Pensilvanya’dan da kovmuş. FETÖ üyeleri arasında şaşkınlıkla karşılanan olay firari Ahmet Dönmez’in açıklaması sonrası ortaya çıktı. Terör örgütü elebaşının konuşmalarını yayınlayan firari FETÖ’cü Osman Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ahmet Dönmez’in açıklamasının doğru olduğunu açıkladı. 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana sessizliğe bürünen  FETÖ yöneticisi Türkyolu bir açıklama yapmadı.

Cevdet Türkyolu dövdü FETÖ elebaşı umursamadı

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasında yaşananları anlatan firari FETÖ’cü Ahmet Dönmez’e göre olay şöyle gelişti:15 Temmuz darbe girişimi sonrası yurt dışındaki örgüt üyelerinden “muavenet” adıyla bağış toplayan ülke imamları,  Türkyolu’nun serveti üzerine itiraz alınca elleri boş döndüler. Yaşananları ABD’deki FETÖ merkezinde bulunan örgüt yöneticilerine bir mektup ile bildiren ülke imamları, örgüt yöneticilerinin pasif kalması sonrası bu mektubu Osman Şimşek’e gönderme kararı aldı. FETÖ elebaşının en güvendiği öğrencilerinden biri olan FETÖ’cü Osman Şimşek gelen mektubu örgütte  “Baş Yüceler Şurası” olarak da bilinen üst düzey örgüt yöneticilerine iletti. Mektubun FETÖ elebaşına iletilmesi kararı alınınca bunu terörist başı Fetullah Gülen’e aktarmak için harekete geçti. Mektuptan haberdar olan Türkyolu, FETÖ elebaşının odasının önünde Osman Şimşek’i durdurarak mektubu almaya çalıştı. Daha sonra da çıkan arbedede Türkyolu, Osman Şimşek’i herkesin gözü önünde dövdü. FETÖ elebaşının odasının başında yaşanan kavgayı duyduğu halde müdahale etmedi.  Hatta Osman Şimşek’i boğulmaktan cezaevindeki Yusuf Bekmezci’nin damadı örgütün eski Yunanistan imamı Recep Uzunallı kurtardı.

Daha sonra bir fırsatını bulup mektubu FETÖ elebaşına ileten Osman Şimşek, beklediğini alamadı. Önce Mustafa Özcan’ında dahil olduğu örgüt içi bir denetim mekanizmasına havale edilen mektuptaki iddialar yalanlandı. Daha sonra Osman Şimşek tedrici olarak Pensilvanya’daki örgüt merkezinden kovuldu.

FETÖ elebaşının örgüt üyelerine verdiği talimatları yayınlayan Herkül sitesinin yöneticisi olan Osman Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ahmet Dönmez’in anlattıklarını doğruladı.

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek
Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasındaki kavga, Osman Şimşek’in açıklamaları ile doğrulandı.

Cevdet Türkyolu kimdir?

FETÖ üyeleri içerisinde en sevilmeyen isimlerden biri olarak gösterilen Türkyolu örgüt elebaşının yeğeniyle evli. FETÖ elebaşının kurduğu örgütte, mahrem yapılanmandaki teröristlerin yöneticisi olan “hususiler” yapılanması Türkyolu’na bağlı.

Pensilvanya’daki örgüt merkezini yöneten Türkyolu bir gayrimenkul ve borsa zengini. On milyonlarca doları geçen servetini hiç gizlemeyen Türkyolu FETÖ elebaşının en güvendiği adamların başında geliyor. Kendi ifadesiyle Türkyolu FETÖ elebaşına “bir köpek kadar sadık. ”  Cevdet Türkyolu oğlu Esat Türkyolu aracılığı ile 15 Temmuz ihanetini yöneten Hakan Çiçek ile darbe gecesi konuşmuş ve talimat vermişti.

FETÖ elebaşı ile Papa’nın görüşmesinde yer alan isimlerden biri olan Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasında yaşanan olaylara örgüt yöneticilerinin tepkisi ise tabanları ile dalga geçmek oldu. Halit Esendir, Bahattin Karataş, Hamdullah Öztürk gibi örgütün üst düzey yöneticileri olayı ilk kez duymuş gibi davranarak Cevdet Türkyolu’nun bir açıklama yapmasını istediler. FETÖ yöneticilerinin örgüt elebaşı Gülen’i aklama çabası içerisine girdikleri de dikkat çeken bir gelişme oldu.

Benzer gönderiler