Scroll Top

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hindistan’a çağrı: “FETÖ’yü ülkenizden çıkartın”

Erdoğan-Hindistan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hyderabad House’ta baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından mutabık kalınan konulardaki anlaşmaların imza törenine katıldı ve ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerde 15 Temmuz darbe girişimi ve terör örgütü FETÖ hakkında ayrıntılı bilgi verdiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“249 insanımızın şahadetine, 2 bin 193 vatandaşımızın yaralanmasına sebep olan bu karanlık yapı dünyanın en tehlikeli, en gözü dönmüş terör örgütlerindendir. Legal görünümlü kuruluşlar altında faaliyette bulunduğu diğer ülkeler için de çok ciddi tehdit oluşturmaktadır. 15 Temmuz’dan bu yana hukuk ve adaletten taviz vermeden bu terör şebekesiyle yoğun bir mücadele yürütüyoruz, dostlarımızı da FETÖ’nün örgütlenme modeli, devlete sızma şekilleri, insan kaynakları ve paravan kuruluşları hakkında bilgilendiriyoruz. Dost Hindistan’ın alacağı tedbirlerle FETÖ’yü ülkesinden tamamen çıkaracağına inanıyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye ile dayanışma sergileyip, desteğini ifade eden Hindistan yönetimine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Benzer gönderiler