Scroll Top

FETÖ’nün ihanet ailesi

59364196c9de3d1ccc5de9d5

FETÖ bir aileden 5 kardeşi yetiştirip, orduya sızdırdı. FETÖ’cü kardeşlerden biri Cumhurbaşkanına suikast timinde, biri Hava Kuvvetleri Komutanı’nın rehin alınmasında diğeri ise Ömer Halisdemir’i şehit eden ekipteydi. İki kripto ise ihraç edildi.

İstihbarat birimlerinin hazırladığı rapor FETÖ’nün nasıl TSK içine sızdığını bir kez daha gözler önüne serdi. Rapora göre FETÖ, bir aileden 5 kardeşi önce askeri okullara daha sonra orduda kritik yerlere yerleştirdi. Örgütün gizli haberleşme programını kullanmayan kripto FETÖ’cü kardeşler 15 Temmuz gecesi ise hainlikte sınır tanımadı.

Kardeşlerden üçü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast, Ömer Halisdemir’in şehit edilmesi ve Moda Deniz Kulübü’nde Hava Kuvvetleri Komutanı’nın rehin alınmasında görev yaptı. İstihbarat birimleri, mahkemelerde FETÖ bağlantılarını inkâr eden subayların soy bağlarını inceleyip, bir rapor hazırladı.

Sabah gazetesinin haberine göre o raporda ilginç detaylar yer aldı. Rapora göre FETÖ, Karadenizli olan Aslanbay ailesine mensup kardeşler Hasan, Hüseyin, Furkan, Rıdvan ve Enes’i küçük yaştan itibaren yetiştirip, sınav sorularını vererek, askeri okullara yerleştirdi. Daha sonra onları orduda kritik noktalarda görevlendirdi. FETÖ’nün TSK’ya sızdırdığı 5 kardeşten Hasan İzmir’deki MAK filosunda, Furkan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda, Hüseyin ise Konya’daki MAK timinde görevliydi. Diğer kardeşler Rıdvan, Hava İstihbarat Astsubay Çavuş, Enes ise Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda okuyordu.

Hasan Aslanbay: Suikast timinin makineli tüfekçisi 

Hain kardeşlerden özellikle 3’ünün 15 Temmuz gecesi kilit yerlerde görev aldıkları belirlendi. Örgütün gizli haberleşme programı ByLock dahi kullanmayan kripto kardeşlerden İzmir 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki MAK Filosu’nda görevli üsteğmen Hasan Aslanbay Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast yapmaya giden tim içinde yer aldı. Hasan Aslanbay, Skorsky helikopterde makineli tüfekçi olarak kalkışmaya destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast için Marmaris’e giden ve kalkışmanın başarısız olmasından sonra kaçan Hasan Aslanbay 17 Temmuz’da görev yaptığı Çiğli 2. Ana Jet Üssü’nde yakalanarak tutuklandı. Zanlı savunmasında kalkışma başarısız olduktan sonra evine gidip, haberleri izleğini, Cumhurbaşkanı’na suikasta gittiklerini televizyondaki haberlerden öğrendiğini öne sürdü.

Furkan Aslanbay: Ömer Halisdemir’i şehit eden timin personeli 

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli Astsubay Furkan ise Ankara’da darbeci general Semih Terzi’yle birlikte hareket eden timdeydi. Furkan Aslanbay’ın da aralarında olduğu tim, 15 Temmuz gecesi kahraman astsubay Ömer Halisdemir’i şehit etti.

15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığını darbecilere teslim etmeyen Ömer Halisdemir’i şehit eden timde görevli Furkan Aslanbay ise susma hakkını kullandı.

Hüseyin Aslanbay: Hava Kuvvetleri Komutanını esir alan timin komutanı

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki MAK timlerinde görevli üsteğmen Hüseyin Aslanbay ise İstanbul’da Moda Deniz Kulübü’ne baskın yapıp, Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ile birlikte 8 generali rehin alan timi yönetti.

Hüseyin Aslanbay’ın filoda kendisinden rütbeli iki binbaşı olmasına rağmen FETÖ üyesi Filo komutanı Yarbay Alparslan Şahin tarafından İleri Hava Kontrolörü takım komutanı yapıldığı ortaya çıktı.

İzmir’de kurstayken 15 Temmuz günü Konya’ya gelerek iki helikopterle İstanbul’a giden ve Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın da aralarında bulunduğu 8 generali rehin alan timi yöneten Aslanbay, Akıncı üssünde yakalanarak tutuklandı. Moda deniz kulübündeki baskında generallere plastik kelepçe takarken güvenlik kameraları tarafından görüntülenen zanlı ifadesinde suçunu kabul etti.

Hasan, Furkan ve Hüseyin Aslanbay darbe girişiminin ardından tutuklanırken, diğer 2 kardeş ihraç edildi.

Benzer gönderiler