Osman Kavala ile Henri Barkey 93.5 saat telefonla görüştü

osman kavala

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı Osman Kavala ile eski CIA danışmanı Henri Barkey’in ‘görüşmedik’ yalanını HTS kayıtları çürüttü.

FETÖ soruşturmasında tutuklanan işadamı Osman Kavala ile eski CIA danışmanı Henri Barkey’in ‘görüşmedik’ yalanını ortaya atması ve Washington Post’un da iki ismi destekleyen makaleye yer vermesine HTS kayıtlarıyla cevap verildi.

Başsavcılığın incelettiği telefon dökümlerinde Barkey, Kavala’nın şirketine ait olan ancak şirket görevlileri ya da Kavala’nın yakınlarının kullanımındaki telefonlarla 93 saat 34 dakika 1 saniye görüşme yaptı. İşte Başsavcılığın tespitleri:

  • Kavala, 28 Haziran 2016’da Şişli’de sahibi olduğu Menka Ticaret ve Sanayi A.Ş.’de ve iki gün sonra da Diyarbakır’da Barkey’le birlikteydi.
  • Barkey, 7 Haziran seçimlerinden bir hafta önce 31 Mayıs 2015’te ABD’den geldi ve HDP’nin seçim çalışmalarını yürüten Osman Kavala ile görüştü. 8 Haziran’da Türkiye’den ayrıldı.

Kavala’nın HTS kayıtları Barkey’le dolu

Henri Barkey’in Osman Kavala’nın en yakınındakilerin telefonlarıyla irtibata geçtiği HTS kayıtlarıyla ortaya çıktı. O kayıtlar şöyle:

  • Ayşe Hale Kavala’nın (eşi) kullandığı telefonuyla 12 saat 54 dakika 36 saniye,
  • Reha Kavala’nın (ablası) telefonuyla da 1 saat 31 dakika 29 saniye,
  • Zeki Türkkan’nın (ortağı) telefonuyla 1 saat 37 dakika,
  • Şenel Durmuşkaya’nın (genel müdürü) telefonuyla da 54 dakika,

olarak kayıtlara geçti.

 

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın