Scroll Top

Enes Gülen’in babası Mehmet Kanter FETÖ’cüleri görevine döndürmüş

65470

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğünün FETÖ soruşturması kapsamında önceki gün gözaltına alınan Enes Kanter’in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter’in Namık Kemal Üniversitesinde FETÖ için çalıştığı ortaya çıktı.

Gizli tanıkların verdiği bilgilerin yanı sıra açık ismiyle ifade veren üniversite görevlilerinin aktardığı bilgiler ışığında soruşturma derinleştirildi. Soruşturma dosyasındaki bilgilere göre Kanter 17-25 Aralık sürecinden sonra “misafir öğretim üyesi” olarak Namık Kemal Üniversitesinde görevlendirildi.

Kanter, üniversiteden atılan öğretim üyelerini yeniden görevlerine döndürdü. Daha önce gözaltına alınan zanlılardan birinin ifadesine göre Kanter bu süreçte, FETÖ’nün üniversite ve akademisyenler yapısının kuvvetlendirip genişletmek için çalıştı.

İhaleler inceleniyor

Namık Kemal Üniversitesi’nde milyonlarca liralık ihalelerin de FETÖ’ye verildiği öğrenildi. Hem müfettişler hem de mali polis ihale ve faturaları mercek altına aldı. Evraklar tek tek inceleniyor. FETÖ’cü şirketlere verilen ihalelerin, soruşturmanın önemli unsurlarından biri olduğu ifade ediliyor.

Baba Oğul takiye yapmışlar 

FETÖ’cü Enes Kanter 15 Temmuz darbesinden sonra yaptığı açıklamada kendisini eleştiren babasını reddettiğini ve soyadını Gülen olarak değiştirdiğini açıklamıştı. Mehmet Kanter’in tutuklanmasıyla ikilinin takiye yaptığı ortaya çıktı.

Benzer gönderiler