Kemal Batmaz’ın eşi Gonca Batmaz’dan çelişkili ifadeler

gonca-batmaz-

FETÖ’nün darbe girişimini yöneten sivil imamlardan Kemal Batmaz’ın eşi Gonca Batmaz, darbe girişiminden bir sene sonra FETÖ tutuklusunun evinde yakalanmasına rağmen eşine boşanma davası açacağını söyleyerek tutuksuz yargılanma talebinde bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, örgütün darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde bulunduğu tespit edilen “sivil imam” Kemal Batmaz ve eşi Gonca Batmaz’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında iddianame hazırladı.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan başka bir davada tutuklu yargılanan Kemal Batmaz’a “terörizmi finanse etmek”, eşi Gonca Batmaz’ın da aralarında olduğu diğer sanıklara ise “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlaması yöneltilen iddianamede, sanıkların kovuşturma aşamasındaki ifadelerine yer verildi.

FETÖ tutuklusunun evinde yakalandı

Gonca Batmaz ifadesinde, 15 Haziran 2017’de FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklanan eski HSYK Genel Sekreteri Muzaffer Bayram’ın evinde yakalanmasıyla ilgili “Eski cumhuriyet savcısı Zafer Uygun, eniştemdir. Muzaffer Bayram ve eşi de kardeşim Dilek Uygun’un arkadaşıdır.” dedi.

Bank Asya’ya yüklü miktarda para yatırdı

FETÖ elebaşının ardından Bank Asya’daki hesabında olağanüstü artış tespit edilen Gonca Batmaz, bu hesabı eşinin kullandığını öne sürdü: “Eşim, 2014’e kadar Kaynak Holding’te çalıştı. Akabinde Selami Özgür Tezcan ile emlak işi yapmaya başladılar. Bir şirket kurmak için uğraşıyorlardı. Eşimin işleriyle ilgili herhangi bir faaliyetim ya da ortaklığım olmadı. Bank Asya’da hesabım varsa bunu muhtemelen eşim açtırmıştır. Ancak ben bu hesabı aktif olarak hiç kullanmadım. Ocak 2014’te aracımı satarak aldığım 172 bin lirayı eşim Bank Asya’ya yatırdı.”

Adil Öksüz’ün kayınbiraderiyle bağlantılı çıktı

Adil Öksüz’ün kayınbiraderiyle eşinin bağlantısını kabul eden Gonca Batmaz, şöyle devam etti: “Eşimin Kaynak Holding’teki görevi nedeniyle tutuklandığını düşünüyordum. Ancak Akıncı Üssü ve Adil Öksüz ile havaalanındaki görüntülerini görünce eşimin terör örgütüne üyelikten tutuklandığını medyadan öğrendim. Adil Öksüz’ü tanımıyorum, eşim ile irtibatı olup olmadığını bilmiyorum. Ancak Abdulhadi Yıldırım (Adil Öksüz’ün kayınbiraderi) isimli kişiyle eşimin iş ilişkisi olduğunu hatırlıyorum. Beni ve çocuklarımı mağdur eden, terörist olarak anılan birinin eşi olarak hayatıma devam etmek istemiyorum. Boşanmak için avukatıma vekalet vereceğim. Tutuksuz olarak yargılanmak istiyorum. Suçsuzum.”

Örgütün tepe yöneticisiyle görüşmeleri tespit edildi

İddianameye göre Gülen’in talimatından sonra Bank Asya’ya para yatıran Gonca Batmaz’ın, FETÖ’nün firari tepe yöneticilerinden Abdullah Aymaz ile telefon görüşmeleri tespit edildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın