FETÖ doçentlik kadrosu için de sahtekârlığa başvurmuş

pamukkale-üniversitesi

Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) FETÖ’cü akademisyenlerin, sahtekârlıkla yayın sayısı çoğaltılarak hızlıca doçent olmaları sağlanmış.

FETÖ’nün PAÜ yapılanmasına yönelik, 60’ı tutuklu 115 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki salonda görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Makalenin adını bile bilmeyen FETÖ’cüleri eklemişler

Tanıklardan PAÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Nur İnci Kenar ifadesinde, 2006’da asistan olarak PAÜ’de göreve başladığını belirterek tutuklu sanık Hasan Herken’in hazırladığı öğretim üyelerinin çalışma programı çizelgesinde sanık öğretim görevlisi Hüseyin Alaçam’ın olmadığını gördüğünü aktardı. Kenar, şunları söyledi:

“Hocam Hüseyin’i unuttunuz herhalde, dedim. ‘Hayır unutmadım, ben böyle uygun gördüm.’ dedi. Hazırlanan makalelerde hiçbir emeği olmayan kişilerin isimleri makalelere yazılıyordu. ‘G.A.Ü’yü çıkartacaksın yerine Hüseyin Alaçam’ı, Y.K’yi çıkartacaksın yerine Kadir Ağladıoğlu’u ekleyeceksin.’ dedi. ‘Hocam bunların hiçbir emekleri yok, makalenin adını sorsam bilmezler.’ dedim. Çalışmanın radyolojik verileri yapıldığında Kadir Ağladıoğlu, PAÜ’de çalışmıyordu. Yayın sayısını çoğaltıyor ve hızlıca doçent oluyorlardı. Makaleye katkısı olmayan ve kendilerine yakın gördükleri kişilerin isimlerini makaleye ekleyerek yayın sayılarını artırmak, doçent olmalarını kolaylaştırmak ve hızlandırmak istiyorlardı.”

PAÜ’de FETÖ’cü olmayan yükselememiş

Kenar, “PAÜ’de FETÖ’den olmayan birinin önemli makamlara gelmesi mümkün değildi. 17-25 Aralık’dan sonra kendilerini gizleseler de komisyonlarda, kurullarda FETÖ’den olmayanlar yer alamazdı.” ifadelerini kullandı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın