Scroll Top

İngiliz ırkçı lider Hz. Muhammed’e hakaret etti

DfQgFQHX4AAE7iR

Avrupalı ırkçı liderlerin Hz. Muhammed’e hakaret etmeleri küstahlığında Hollandalı Wilders ile yarışan İngiliz ırkçı Gerard Batten lider tekrar gündemde.

İngiliz Sky News televizyonunun haberine göre, Batten, 15 Eylül’de ülkenin kuzey doğusundaki Sunderland kentinde aşırı sağ eğilimli futbol taraftarlarının oluşturduğu Demokratik Futbol Gençler Birliği (DFLA) tarafından düzenlenen gösteriye katıldı.

Gösteride yaptığı konuşmada İslam karşıtı ifadeler kullanan Batten, Hazreti Muhammed’e hakaret içeren açıklamalarda bulundu.

Batten daha sonra, kalabalığa “siyasi ve medya kuruluşlarının” İngiliz tarihinin en büyük toplumsal skandalı olan Müslüman çocuk tacizi çetelerini örtbas ettiğini söyledi.

“Bu türden sanayileşmiş çete tecavüzünden ve cinsel sömürüden sorumlu olan çok sayıda insanın, İslam dinine mensup Müslüman oldukları kanıtlanmıştır.”

Hz. Muhammed’in İslam kültürü altında çok sayıda seks kölesi alınmasına izin veren bir savaş efendisi olduğunu, altı yaşında evlenip kız dokuz yaşına geldiğinde evliliğini bitirdiğini iddia etti.

Öte yandan Batten’ın Sundrland’deki gösteriye katılmasını değerlendiren eski UKIP lideri Nigel Farage, “Batten arkadaşlarını dikkatli seçmeli. Bu tür gruplar bütün bir dini hedef alıyorlar, bundan kaygılanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Benzer gönderiler