Scroll Top

‘Mahrem imam’dan Memduh Boydak’a motivasyon notu

thumbs_b_c_8acf99eefa9d4fb4a0e8fe85e79ced2d

Sincan Cezaevi’nde “mahrem imamlar” soruşturması şüphelisi, eski TRT çalışanı Fatih Mehmet Yelen’in aynı cezaevinde kalan Memduh Boydak’a yazdığı haberleşme notu ele geçirildi.

Sincan 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun havalandırma alanında rutin kontrollerini yapan infaz koruma memurları, terör örgütü üyelerinin tutulduğu koğuşların havalandırma alanlarının birinde paket lastiğine sarılı not kağıdı buldu.

Tutukluların “el yazısı” örneklerinin karşılaştırılması sonucu nottaki yazının, “mahrem imamlar” soruşturmasında tutuklanan eski TRT çalışanı Fatih Mehmet Yelen’e ait olduğu belirlendi. Yelen’in kaleme aldığı notun başka bir koğuşta kalan FETÖ’nün üst düzey yöneticisi Memduh Boydak’a gönderilmek istendiği tespit edildi.

Skandal ifadeler

Boydak’a hitaben yazılan notta şu ifadeler yer aldı: “Geçen hafta birkaç günlük bile olsa olmayışınız bizi gerçekten etkiledi. Abi tahliye olmadığınıza hem çok üzüldüm ama bir yönüyle de sevinmedim desem yalan olur. Buralarda bizlere olan manevi desteğiniz sözle anlatılabilecek bir şey değil. İnanın varlığınız bile yetiyor.”

FETÖ elebaşının sözlerine atıf yaptı

Notunda FETÖ elebaşının sözlerine de atıfta bulunan Yelen’in, “Büyüğümüzün ‘Evladımın imanı yanıyor. Yangın var dediğinde bir itfaiye neferi gibi o ateşi söndürmeye koşanların terörist diye yaftalanması, insanı gerçekten yaralıyor ama size deli demedikçe gerçek iman sahibi olmazsınız.’ sözü de ayrıyeten kulaklarımda çınlıyor.” ifadeleri dikkati çekti.

Hacı Boydak’ı örnek gösterdi

FETÖ’nün insanların dini ve manevi duygularını kullanma stratejisini devam ettirdiğini ortaya koyan haberleşme notunda Yelen, şu ifadeleri kullandı: “Abi geçen bir onur abidesi gibi ‘Tahliye mahliye istemiyorum’ diyen Hacı (Hacı Boydak) abilerin olması efendimize kavuşabilmek için savunmasını yırtan İskilipli Atıf Hocaların ölmediği, aramızda gezdiğini hatırlattı.”

Benzer gönderiler