Scroll Top

FETÖ’nün Jandarma’daki üst düzey mensupları yakalandı

sirnak-il-jandarma-komutani-albay-ozturhan-feto-8732784_x_1429_o

FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığına yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Ankara merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı verildiği duyuruldu. Haklarında gözaltı kararı verilen muvazzaf subayların 7’sinin albay, 9’unun ise yarbay rütbesinde olduğu kaydedildi.

16 şüpheli arasında Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir ile Şırnak, Kastamonu, Antalya ve Ağrı il jandarma komutan yardımcıları da yer alıyor.

Soruşturma çerçevesinde bugün gözaltına alınanların isimleri şöyle:

”Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir, Şırnak İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Ferhat Karabulut, Kastamonu İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fevzi Başköy, Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığı’nda görevli Albay Ali Küçükçapraz, Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Emin Hülakü, Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanlığı Evrak Şube Müdürü Yarbay Metin Duran, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı Lojistik Şube Müdürü Yarbay Suphi Dağ, Ağrı İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Şahin Bodur, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Yarbay Şükrü Yorulmaz, emekli yarbaylar Yaşar Gönen, Yaşar Kalkan ve Fazıl Zeybek, geçmişte GATA’da görevliyken kuruluşun devriyle Sağlık Bakanlığına geçen Yarbay Zafer Kılbaş ve kıdemli albaylar Gürkan Mert ve İsmail Safaz ile daha önce açığa alınan Albay Polat Mavuş.”

Benzer gönderiler