Scroll Top

‘Kaçmam’ diyen FETÖ’nün altın çocuğu 4 yıldır kaçıyormuş

zeki-güven-2

Eskişehir’de bir alışveriş merkezinin otoparkına düzenlenen operasyonda “FETÖ üyeliği”nden aranan eski hâkim eşi Sevda Güven ile yakalanan eski Ankara İstihbarat Müdürü Zeki Güven’in 2015 yılında “Veremeyecek hesabı olanlar kaçar.” dediği ortaya çıktı.

FETÖ’nün “altın çocuklar” adını verdiği Emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunan eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden ifade verdi.

Güven, daha önce yargılandığı dava dosyalarında detaylı ifade verdiğini ve avukatlarının davaları takip ettiğini ancak süreç içerisinde avukatlarının çeşitli nedenlerle tutuklandığı için adil yargılama hakkını kullanamadığını öne sürdü.

Hakkındaki terör örgütü üyeliği ve yöneticiliği iddialarını reddeden Güven, “Ben herhangi bir terör örgütüne üye değilim, terörist değilim, herhangi bir örgütü yönetmedim. Bu konuyla ilgili de tarafıma açık ve net deliller sunulmasını talep ediyorum.” dedi.

“Kaçmam” diyen FETÖ sanığı 4 yıldır kaçıyormuş

FETÖ’nün kaset kumpasçısı Zeki Güven’in Twitter hesabından, “Alabildikleriniz de nezaketen sizi evde bekleyen kahramanlar”, “Öğrenin şu operasyon yapmayı artık. Evlerden toplayabildiğiniz adam sayısı bir elin parmaklarını bile geçmiyor”, “Korkaklar, veremeyecek hesabı olanlar kaçar. Veremeyecek hiçbir hesabımız yok”, “Kaçtı, kaçıyordu diyorlar bizim için, merak etmeyin elbette gidip teslim olacağız.” ifadelerini kullandığı belirlendi.

Benzer gönderiler