Scroll Top

Ergenekon kumpasında FETÖ’cü polislerin görüntüleri ortaya çıktı

13482

Ergenekon kumpasına ilişkin FETÖ’nün sakladığı görüntüler ortaya çıktı.FETÖ’cü polisin “Nasıl olsa kazık attık.” sözü dikkat çekiyor.

FETÖ’nün Ergenekon kumpasıyla 5 yıl 2 ay tutuklu kalan ve hapiste olduğu sırada kaybettiği 22 yaşındaki oğlunun cenazesine yetişemeyen eski Yarbay Mustafa Dönmez, yeniden yargılaması yapılan Ergenekon davasında mahkemeye yıllar yeni görüntüler sundu.

“15 Temmuz’dan sonra görüntülere ulaştım”

Görüntülerin itiraf niteliğinde olduğu için FETÖ’cü polisler tarafından saklandığını belirten Mustafa Dönmez, “Ben bu görüntülere 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Emniyet Genel Müdürlüğünden ulaştım. Polislerin arama görüntülerinde bu krokiyi eklediklerine ilişkin itiraflar var.

“Hepsi FETÖ’den tutuklu”

Dönmez, “Bu görüntüleri 7 yıl mahkemeden sakladılar. Mühimmatı da gazeteye sarıp gömmüşler. O tarihte ben askeri cezaevindeydim. Bu kadar salak insanlar bunlar. Beni bunlarla yargılayanlar, hâkiminden polisine kadar hepsi FETÖ’den tutuklu.” dedi.

“Nasıl olsa kazık attık”

Görüntülere göre bağ evindeki yapılan aramada kamera kaydı yapan FETÖ’cü polis, “İşimizi sağlama alalım. Nasıl olsa kazık attık.” ifadelerini kullanıyor. Görüntünün devamında aynı polis kamera kaydını kastederek “Sesi yok değil mi? Sesi kapatın. Sesi hallediyorsunuz sonra değil mi?” demesi dikkat çekiyor.

Benzer gönderiler