FETÖ elebaşı Suudi Arabistan’a mı gidecek?

kral-selman

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in “Suudi Arabistan’a gidebileceği” iddiasını gündeme taşıdı.

Fetullah Gülen’in Suudi Arabistan’a ziyaret için başvuruda bulunduğunu vurgulayan Övür, Suudi Arabistan istihbarat servisince FETÖ elebaşının “Türkiye’nin en etkili muhalefet lideri” olarak sunulduğunu da kaydetti.

Övür’ün “FETÖ hangi ülkeye gitmeyi planlıyor” başlıklı köşe yazısının ilgili bölümü:

Çok çarpıcı yeni belgeler ortada dolaşıyor. O belgelerden biri de FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in geçen yılın sonunda Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek için başvurmasıyla ilgili. O başvuru da bizzat Kral Selman ve veliaht Prens Muhammed bin Selman’a istihbarat birimi tarafından bu yılın başlarında sunulmuş.

İşin belki de en ilginç yanı, Suudi Arabistan istihbarat biriminin FETÖ elebaşı Gülen’i sunuş biçimi. Gülen şöyle sunuluyor: “Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek isteyen Fetullah Gülen, bugün Türkiye’nin en etkili muhalefet lideri.”  Ve şu notla bitiyor: “Bizce Suudi Arabistan’ı ziyaret etmesi uygundur.”

Ziyaretin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ilişkin henüz bir bilgi yok. Kim bilir belki de şu sıralarda ABD’de bulunan Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Washington’da Trump tarafından “Milyar dolarlık silahları size nasıl sattık.” şovuyla karşılanırken o da ona Pennsylvania’ya gidip Gülen’i davet etme şovuyla karşılık verir. Böylece gizli kapılar arkasında sürdürülen kirli ilişki de açığa çıkmış olur.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın