FETÖ elebaşının büyük ümit beslediği eski Bursa Emniyet Müdürü mahkum oldu

2017112918333719_kstg5bsbf15flud4nmab643d671

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in özel olarak şahsına gönderdiği notta “ümidin emin temsilcilerinden” ifadelerini kullandığı eski Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, “terör örgütü üyeliği” suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapse çarptırıldı.

Bursa’da FETÖ’ye yönelik davada eski Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve eski Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam ile eski İl Sağlık Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Leventoğlu hakkında karar verildi.

Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Kahya, Saydam, Leventoğlu, tutuksuz sanık F.Ö. ve avukatları ile bazı tanıklar katıldı.

Haklarında “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek”, “silahlı terör örgütü üyesi olmak” ve “Terörizmin Finans Kaynaklarının Önlenmesi Hakkında Kanun’a muhalefet etmek” suçlarından 35’er yıla kadar hapis cezası istenen sanıklar suçlamaları reddetti, beraatlerini talep etti.

FETÖ elebaşının yolladığı not

İddia makamı, sanıkların geçen celsede de açıkladığı şekilde “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını, “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” ile “Terörizmin Finans Kaynaklarının Önlenmesi Hakkında Kanun’a muhalefet” suçlarından beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuksuz sanık F.Ö. hakkındaki dosyanın ayrılmasına, tutuklu sanıklardan Kahya’nın 8 yıl 1 ay 15 gün, Saydam’ın 6 yıl 3 ay ve Leventoğlu’nun 7 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Heyet ayrıca, Kahya ve Leventoğlu’nun tutukluluk hâllerinin devamını, Saydam’ın ise tahliye edilmesini, varsa üstlerindeki tedbirlerin kaldırılmasını kararlaştırdı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın