FETÖ tutuklusunun itirafçı olma isteğine ablası tepki gösterdi

müslim-macit

Cumhurbaşkanlığı çevresini bombalayıp 15 kişiyi şehit eden FETÖ tutuklusu pilot Müslim Macit itirafçı olmak isteyince cezaevinde görüştüğü ablası tepki gösterdi.

Macit ile ablasının cezaevindeki görüşmesine ait tutanak, Sincan Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından Akıncı Üssü davasının görüldüğü Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Tutanağa göre darbe girişimine ilişkin bildiği her şeyi mahkemede anlatacağını belirten Macit, ablasının tepkisiyle karşılaştı. Ablası, eşinin böyle bir şey yapmamasını istediğini Macit’e aktararak avukatın yönlendirmesini dikkate alması gerektiğini belirtti.

Jandarmayı da bombalayacaktı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin kavşağını vurduğunu dile getiren Macit, bombalama anını ablasına şöyle anlattı:

“Jandarma Genel Komutanlığının önü yüzlerce insanla dolu. Asıl (vurulmasını) istedikleri yer orasıymış. Çünkü diğer (vurulan) köprülü kavşakla orası çok yakın. Onu zaten bulamadığım için şey yapmadım. Eğer orayı anlamış, (bombayı) oraya atmış olsaydım, daha çok insan ölecekti. Yukarıda görebildiğim büyük caminin önündeki boş araziye atmıştım. İnsanlar geri çekilmeye başladı. Yani kaçanlar var. Diyor ki (temas halinde olduğu darbeciler) ‘Bir dahaki şey bize gelmesin, yakın olur. Biz uzaklaşıyorduk, ikinci bomba yanımıza düştü.’ Şehit, öleni, Allah bir şekilde onları denk getirerek orada olmasını istedi galiba.”

Ablası itirafçı olmasına karşı çıktı

Macit’ten bombalama sonucu şehit olanları düşünmemesini isteyen ablası da “Düşünme artık o kadar da çok inceleme. Bakalım yani kardeşim, fazla düşünme, sabırlı ol eğer çok incelersen olmaz Müslim. Azıcık elini salla, oldu bir kere, olmasaydı iyiydi ama oldu. Böyle üstünde durmanın gereği yok.” telkininde bulundu.

Macit, şehit ettiği vatandaşlar için kefaret orucu tutacağını söylemesi üzerine ablası, “Ya sen o denilenlere bakma kardeşim.” karşılığını verdi. Macit de ablasına “Ama Kur’an’da yazıyor, denilen değil.” ifadesini kullandı.

Ablasının şehit sayısını kastederek “13-15 dediklerine bakma.” ifadesi de tutanakta yer aldı.

Benzer gönderiler