FETÖ’cü Albay, 1 milyon dolar ve generallik rütbesine ikna olmuş

mahkeme-3

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada yargılanan ağabeyi hakkında tanıklık yapan O.Arslan, yengesinden öğrendiğine göre ağabeyine 1 milyon dolar ve generallik teklif edildiğini söyledi.

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin görülen davanın sanığı eski Albay Hakan Cafer Arslan hakkındaki tanık beyanı dava dosyasına eklendi.

Tanık O.Arslan, sanık Hakan Cafer Arslan’ın öz ağabeyi olduğunu belirttiği beyanında, yengesi N.A’nın, ağabeyi hakkında ifadelerini duyduğunu kaydetti.

Yengesinin darbe gecesi ağabeyine telefon geldiğini, hemen evden çıktığını, kuleleri gezerek darbe emrini görevli personele imzalatmaya çalıştığını, imzalamayanların zor kullanarak elini kolunu bağladığını anlattığını bildiren O.Arslan, “Darbe gerçekleşmeyince ağabeyim helikoptere binip havaya ateş açarak Akıncı Üssü’ne kaçmış. Bunların hepsini bana yengem söyledi. Ayrıca yengem bana darbe başarılı olsa idi ağabeyime 1 milyon dolar ve generallik rütbesinin teklif edildiğini söyledi.” şeklinde beyanda bulundu.

“Aleyhte tanıklar tehdit edilmiş”

O.Arslan, yengesinin ayrıca “Keşke darbe başarılı olsaydı da eşim içeri girmeseydi.”, “Eşim aleyhinde tanıklık yapan kişiler tehdit edildi.” gibi şeyler de söylediğini belirtti.

Bunun nasıl yapıldığını sorması üzerine yengesinin, aleyhte tanıklık yapanların ankesörlü telefondan aranarak tehdit edildiklerini anlattığını iddia eden O.Arslan, ağabeyi hakkında ifade verdiğini öğrendikten sonra yengesinin kendisine bir şeyler anlatmayı bıraktığını ve aralarının bozulduğunu kaydetti.

Duruşmalarda bu beyanlar yüzüne karşı okunan ve bir diyeceği olup olmadığı sorulan Hakan Cafer Arslan ise kardeşinin şizofren olduğunu öne sürerek iddiaları kabul etmedi.

Hakan Cafer Arslan “ABD’de deprem olsa benden bilir. Allah sağlık versin diyorum, başka bir şey demiyorum.” ifadesini kullandı.

Benzer gönderiler