Scroll Top

FETÖ’nün altın çocuğunun eşi de tutuklandı

sevda-güven

FETÖ’nün “altın çocuklar” adını verdiği emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunan eski Ankara İstihbarat Müdürü Zeki Güven’in eşi eski hâkim Sevda Güven tutuklandı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince 22 Mayıs’ta kent merkezindeki bir alışveriş merkezinin otoparkına düzenlenen operasyonda, Ankara 2, 4 ve 14. Ağır Ceza Mahkemelerince “terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan” aranan kaset kumpasçılarından eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven ile yakalanan eşi firari eski hâkim Sevda Güven’in Samsun Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Örgütün şifreli haberleşme uygulaması “ByLock” kullandığı tespit edilen eski Ordu Mesudiye hâkimi Güven, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüpheli Güven’in emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

Sevda Güven’in meslekten ihraç edilmeden birkaç gün önce işe gitmediği ve yakalanmamak için eşiyle büyük şehirlerde saklandığı öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven ise Eskişehir’de tutuklanmıştı.

Benzer gönderiler