Scroll Top

FETÖ’cü Albay suçlamaları kabul etmedi

Fırat-Alakuş

15 Temmuz darbe girişimi esnasında Genelkurmay Karargâhında yaşanan eylemlere ilişkin aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davanın dördüncü celsesi başladı.

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı. Davanın dördüncü günü, sanıklardan eski Kurmay Albay Fırat Alakuş’un savunmasının alınmasıyla başladı.

Suçlamaları kabul etmedi

İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Alakuş, “Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı duran bütün terör örgütleriyle mücadele ettim. FETÖ ile ne ilgim ne de irtibatım var. Menfur darbe girişimini kim, kimler, ne zaman, ne şekilde planladı, bilmiyorum. Darbe teşebbüsünde doğrudan ya da dolaylı bir şekilde icraatım olmadı diye düşünüyorum. Genelkurmay Başkanlığının emniyetini sağlamak için emir komuta içinde görevimi icra ettim. Ben ve timimin darbeciler tarafından tuzağa düşürüldüğüne inanıyorum”. dedi.

 Hulusi Akar “ürkütücü” demişti

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattığı ifadesinde, “Bir müddet sonra ‘Gidiyoruz.’ deyip beni aldılar. Kapıdan çıktığımda tam teçhizatlı, kafasında çelik miğfer ve silahlı bir şekilde, ürkütücü bir yüz ifadesi ile karşıma çıkan asker şahıs dikkatimi çekti. Sonradan bu kişinin Kurmay Albay Fırat Alakuş olduğunu öğrendim.” şeklinde bahsetmişti.

Benzer gönderiler