Scroll Top

FETÖ’den aylık 125 TL taksitle kopya

bilgisayar-isletmeni

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) adliye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 15’i tutuklu 20 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

Halk Eğitim Merkezi’nde oluşturulan salonda 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, aralarında örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock” kullandığı iddia edilenlerin de bulunduğu, adliye ve ceza infaz kurumu personeli 20 sanık katıldı.

Soruşturma kapsamında tutuklanan ve daha sonra örgüte ait önemli bilgiler vererek itirafçı olduğu gerekçesiyle serbest bırakılan zabıt katibi Yusuf Gökşen duruşmada, zabıt katipliği sınav sorularının kendilerine gösterildiğini anlattı.

“FETÖ üyelerince bize sınav soruları gösterildi”

Girdiği KPSS sınavından 76 puan aldığını anlatan Gökşen, şunları kaydetti:

“Yurtta kaldığım dönemde bu örgütün herhangi gibi bir yapılanmasında bulunmadım. Sadece memur olabilmek amacıyla yapıya ait dershane ve yurtlarda kaldım. Memur olduktan sonra sadece düzenlenen sohbetlere katıldım. 2013 yılında Kırklareli’de düzenlenen zabıt katipliği sınavına başvurdum. Kırklareli’ye geldiğimde ise yapının Hüseyin Top öğrenci yurduna gittim. Yurtta benim gibi sınava katılmak için 15-16 kişi bulunuyordu. Yurdun 4. katında sınava çalışıyorduk. Sınava girmeden önce FETÖ üyelerince bize sınav soruları gösterildi. Biz de o sorulara çalışarak sınavdan başarıyla ayrılarak ilk maaşımızdan kurban adı altında 400, daha sonra da her ay olmak üzere düzenli olarak 125 lira verdik.”

Benzer gönderiler