Scroll Top

FETÖ’cü Emre Uslu Batı’ya küstü

Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Batı’ya Türkiye’ye müdahale çağrısı yapan FETÖ’nün hayalleri suya düştü. Batı’nın kınamadan öteye geçememesi sonrasında FETÖ firarisi Emre Uslu, bu durum için “acı ve acıtıcı olduğunun farkındayım” ifadelerini kullanarak örgütün yaşadığı yıkımı ortaya koydu.

Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu ortadan kaldırmak, milli güvenliğini tehdit eden PKK/PYD/YPG’li unsurları etkisiz hale getirmek için Fırat’ın Doğusu’na Barış Pınarı Harekatı başlattı. Operasyon, PKK kadar FETÖ’cüleri de üzdü. PKK’nın belini kıracak harekat için asılsız iftiraları dolaşıma sokan FETÖ firari, Batı’ya Türkiye’yi durdurma çağrıları yaptı. Batı’nın kınama ve endişe çıkışlarının dışında adım atmaması FETÖ’de büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Acı ve acıtıcı

FETÖ firarisi Emre Uslu, yazısında Batı’nın Türkiye’ye müdahale etmemesinin yarattığı hayal kırıklığını şu sözlerle anlattı: “Üzgünüm ama batı Erdoğan’a bir şey diyecek olsaydı şimdiye kadar çoktan derdi. Türkiye’i NATO şemsiyesinden Rusya şemsiyesine kaydırdı, S-400 aldı, buca insan hakları ihlali var yine batıdan bir ses çıkmıyor. Yazdıklarımın acı ve acıtıcı olduğunun farkındayım.”

Benzer gönderiler