Scroll Top

FETÖ’cü Mehmet Gündem Yunanistan’a kaçmak üzereyken yakalandı

fetocu-mehmet-gundem-antalya

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının Yunanistan‘a kaçma girişimleri hız kesmeden sürüyor. Edirne’den yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmaya çalışan 20 terörist yakalandı. Yunanistan’a girmek isterken sınır polisi tarafından geri itilen şüphelilerin yakalanmasıyla, terör örgütlerinin iş birliği ortaya çıktı. Şüphelilerden; 16’sının FETÖ mensubu, 2’sinin PKK, 1’inin MLKP, 1’inin de DHKP-C’li olduğu tespit edildi. 2 FETÖ mensubunun aranması olduğu, birçoğunun da dosyasının istinafta onama beklediği belirtildi. Yakalanan şahıslar arasında, daha önce FETÖ elebaşıyla beraber geçirdiği 11 günü kitap haline getirerek yayınlayan FETÖ’cü Mehmet Gündem de bulunuyor. Eşiyle birlikte kaçmaya çalışan Değerli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

fetocu-mehmet-gundem-antalya

Jandarma pusu kurdu

Edirne’nin Enez ilçesinde Jandarma ekipleri, gece yurt dışına yasa dışı yollarla 6 kişinin kaçacağına dair bilgi aldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Yeni Mahalle bölgesinde pusuya yattı. Gece 01.30 sıralarında yola çıkan 1’i kadın 7 şüpheli, düzenlenen operasyonla yakalandı. Aralarında bir avukatın da bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Yasa dışı yollarla Yunanistan‘a firar etmek isteyen FETÖ’cü Mehmet Gündem ile beraber eşi Mine Gündem de bulundu. FETÖ‘nün medya yapılanmasının önemli isimlerinden Gündem hakkında yurt dışına çıkış yasağı vardı. Gündem’in Edirne’nin Enez ilçesinde gece pusu kuran Jandarma tarafından yakalanmasıyla, FETÖ’cülerin en sık kaçtığı noktalardan olan Yunanistan’a kaçma planı suya düştü.

FETÖ’cü Mehmet Gündem kimdir?

Mehmet Gündem, Fetullahçı Terör Örgütü’nün kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’na üyeydi. FETÖ’cü Mehmet Gündem, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de aralarında bulunduğu birçok siyasetçinin biyografisini kaleme almıştı. Ayrıca, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile geçirdiği günleri de kitaplaştırmıştı. Gündem, 1 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kapatılan Gazeteci ve Yazarlar Vakfı’nın yönetici, üye ve çalışanlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. “Silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası alan Gündem, bir süre cezaevinde kaldı. Hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunan Gündem’in aldığı ceza dosyasının istinafta olduğu belirtildi.

KAYNAK: SABAH

Benzer gönderiler