FETÖ’nün ‘Danıştay abisi’ 17-25 Aralık’tan sonra Pensilvanya’ya gitmiş

fetullah gülen 1

Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde örgüt üyeliğinden yargılanan FETÖ’nün “Danıştay abisi” Galip Tuncay Tutar’ın, örgüt üyesi yargı mensuplarını FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in rüyasıyla motive etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Tutar’ın yargılandığı dava dosyasına giren tanık ifadeleri, örgütün farklı birimlerinde görülen “rüya motivasyonu”nun yargı ayağında da kullanıldığını ortaya koydu.

Pensilvanya’da elebaşıyla görüşme

Buna göre 17-25 Aralık soruşturması sonrasında FETÖ’cü hâkim ve savcıların bir kısmının görevden alınmasının ardından Tutar, örgüt üyesi yargı mensuplarını rüyalarla motive etmeye çalıştı.

17-25 Aralık sürecinden sonra ABD’ye giden Tutar, örgüt lideri ile bire bir görüşerek ona çeşitli hediyeler aldı. ABD dönüşünde de örgüt mensuplarına, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in rüyasını anlattı.

Rüyalarla motivasyon çabası

Tutar, elebaşı Gülen’in rüyasında kolunun birinin kesildiğini gördüğünü, kesilen kolunun emniyet güçlerini temsil ettiğini, yargıyı temsil ettiğini söylediği sağlam kolunun kesilemeyeceğini, bu nedenle yargı içerisindeki yapının dimdik ayakta duracağını söyleyerek örgütün yargı mensuplarının motivasyonlarını artırmayı amaçladı.

Örgüt içi görevlendirme

Danıştay üyeliğine 2011’de seçildikten sonra buradaki örgüt mensuplarının tümünün “abisi” konumunda yer alan Tutar, Danıştay’da da sohbet gruplarını, üyelerin dairelerini, iş bölümünü belirledi, seçimlerde kime oy verileceği veya seçimlerin kilitleneceği kararlarını verdi.

Benzer gönderiler