Scroll Top

FETÖ’nün emniyet mahrem yapılanmasına operasyon

feto-emniyet-mahrem-yapilanmasi

12 gözaltı kararı verildi

FETÖ’nün emniyet mahrem yapılanmasındaki tehlikesini, örgütün gerçekleştirdiği yargısal darbe girişimi olan 17/25 Aralık kalkışması sonrası yapılan operasyonlarda ele geçirilen belgeler, gözler önüne sermişti. Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) emniyet yapılanması üyesi polisleri tarafından; şantaj, cinayet, şantaj ve çeşitli kumpaslar ile örgütün kirli işleri legal bir şekilde yürütülüyordu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, 1970’li yıllardan beri emniyete sızan örgüt mensuplarının büyük kısmı temizlenmiş olsa da, FETÖ’nün emniyet mahrem yapılanmasına yönelik operasyonlar, ara vermeden devam ediyor. Ankara’dan gelen bir habere göre, Fethullahçı Terör Örgütü’nün emniyet yapılanmasında yer aldıkları belirlenen 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden, 11’inin yakalandığı bilgisine ulaşıldı. Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerin tamamının, daha önce kamu görevinden çıkarılmış ve rütbelerinin sökülmüş olduğu kaydedildi.

FETÖ’nün emniyet mahrem yapılanması mensubu 11 kişi yakalandı

Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün sözde yöneticileri ile iletişim kuran kişileri tespit etmek amaçlı bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda, şüphelilerin geçmişe yönelik arama ve sinyal kayıtları analiz edildi, ardından örgütün Emniyet’teki gizli yapılanmasında yer aldıkları belirlendi. Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerden 11’i, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonla yakalandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı FETÖ’nün emniyet mahrem yapılanmasına yönelik operasyona dair bilgileri paylaştı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“HTS analiz çalışmaları sonucu, sözde üst düzey örgüt mensupları ve bağlı oldukları ‘mahrem imamlarla’ çok sayıda iletişim kurdukları tespit edilen, örgütsel kodlamaları ile örgüte yüksek derecede bağlı oldukları anlaşılan, bu şekilde silahlı terör örgütünün ’emniyet mahrem’ yapılanması içerisinde yer aldıkları belirlenen, tamamı daha önce kamu görevinden çıkarılmış ve rütbeleri sökülmüş 2’si birinci sınıf, 2’si ikinci sınıf emniyet müdürü olmak üzere 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir.”

Yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler arasında; tamamı ihraç, eski 1’inci sınıf emniyet müdürü Hacı Bayram Koman, 1’inci sınıf emniyet müdürü Ahmet Doğanyer, 2’inci sınıf emniyet müdürü Yakup Aktaş ve 3’üncü sınıf emniyet müdürü Ufuk Taşçı bulunuyor. Kalan 1 şüphelinin yakalanması için ise çalışmalar sürdürülüyor.

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

 

Benzer gönderiler