FETÖ’cü alçaklar iç savaş çıkartarak “Türkiyeyi bölme” planı yapmış

sinan

Darbeci generalin odasından “Türkiye’yi bölme planı” çıktı. FETÖ darbe girişimini organize eden sözde “yurtta sulh konseyi” üyesi eski tuğamiral Sinan Sürer’in odasında ele geçirilen dokümanlarda, Türkiye’yi iç savaşa sürekleyecek ve bölünmesine neden olacak plan tespit edildi.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin bastırılmasının ardından olay yeri inceleme ekiplerince Sürer’in Genelkurmay Başkanlığındaki odasında bulunan materyallerin konulduğu koli, sanığın yargılandığı Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinin talebi üzerine 1 Kasım 2018’de açılarak incelendi.

Darbe girişiminden önce hazırlandığı anlaşılan planda, “Türkiye Genel Seçimleri” başlıklı bölümde, siyasi partilerin 2015’te yapılan 7 Haziran seçimlerinde alabilecekleri oy oranı tahminlerine de yer veriliyor. Seçimlere müdahale edilmediği takdirde AK Parti’nin yüzde 47, CHP’nin ise yüzde 24 oy alabileceği, HDP’nin de baraj altında kalabileceği belirtiliyor.

Güneydoğu planı

Planda “Çok Önemli” başlığı altında Türkiye’de iç savaş çıkarmak ve kaos oluşturmak için bazı Alevi grupların silahlandırılması gerektiği ifade ediliyor: “Türkiye’nin güneyinde istikrarsızlığı sağlamak için Alevilerden faydalanılabilir. Bu durum Erdoğan’ın hazırladığı, iç dengeleri kendi lehine çevirmek için değişiklikler yaptığı hükümet gücünü yüzde 50 ile sarsacaktır.”

Türkiye’nin güneyinde de kaos planları yapan darbecilerin planı ise şöyle: “Güneyde sivil isyan çıkarılabilir. Yeni yönetimler oluşturulmalı, en dar sınırları garanti ederek onlarla dışarıda görüşülmelidir. Göz yaşartıcı gaz geçirmeyen maske, gıda maddesi, yolu kesmek için lastikler gibi gelecekte gerekli olacak ihtiyaçları temin edebilmeleri için onlara mali destek sunulmalıdır. Öte yandan, aralarında ve dış dünyayla iletişim kurabilmeleri için internet desteği verilmelidir. Erdoğan’ı uluslararası baskı altına almak için gece 00.00’dan önce “yabancı gazetecileri” olayların olduğu bölgelere geçirmek gerekmektedir. Durumu kontrol altına alabilmek için Erdoğan, gerçek mermi, makineli tüfek kullanmaya yönelecektir. Buna yönelmesi halinde, Güney bölgesi isyan haline bürünecektir. Özellikle Kürtlerin isyanıyla meşgul olunduğu sırada dengeli bir çalışma yapılırsa isyancı grupların lojistik desteğe ihtiyacı olmayacaktır.”

İsyan çıkarılacak bölgeler kodlanmış

Planın “Seçimler Öncesinde, Esansında ve Sonrasında İstanbul’u Kaos Haline Sokmak” başlıklı bölümünde ise genel seçimlerden önce İstanbul merkezli büyük çaplı kanlı bir kaos hedefleniyor: “Eğer İstanbul’da şiddetli bir karmaşa yaratarak R.T. Erdoğan’a dengeyi kaybettirmek istiyorsak bu bölge, halkın çatıştırma girdabına sokulması için hazırdır.”

Ankara’nın şehir yapısı, cadde ve sokak özelliklerinden dolayı söz konusu kaos için uygun olmayacağı belirtilen planda İstanbul için iç savaş çıkarılması planlanan yerler bölge bölge ayrılıyor:

1- Okmeydanı Şişli

2- Küçük Armutlu Mahallesi ve Sarıyer Bölgesi

3- Maltepe Bölgesi

5- Demirkapı Mahallesi

12- Mustafa Kemal Mahallesi

15- Beyoğlu Bölgesi

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın