Scroll Top

FETÖ’nün Konya mahrem abisi Sakarya’da sıcak takip sonucu yakalandı

Sultan-Murat-Ebeş

Konya’da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında örgütün “mahrem abisi” olduğu gerekçesiyle aranan şüpheli, Sakarya’da kovalamaca sonrasında yakalandı.

Konya merkezli 27 ilde, FETÖ soruşturması kapsamında, örgütün “mahrem asker abileri” olduğu iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 115 şüpheliden Sultan Murat Ebeş’in Sakarya’da olduğu belirlendi.

Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce oluşturulan ve Sakarya’ya gönderilen özel ekip, şüphelinin gizlendiği evi izlemeye aldı.

Sultan Murat Ebeş, eşiyle birlikte otomobille evden ayrılınca polis takibe başladı. Bir süre sonra durdurulmak istenen şüpheli, “dur” ikazına uymayıp kaçmaya başladı.

Kovalamaca sırasında Sakarya Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, yolu keserek otomobili durdurmak istedi. Burada bir polis memuruna çarpan Sultan Murat Ebeş, Serdivan ilçesinde yakalandı. Hastaneye kaldırılan yaralı polis memurunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Sultan Murat Ebeş’in eşinin de başka bir FETÖ soruşturması kapsamında arandığı, kovalamaca sırasında otomobilden inip yaya olarak kaçtığı öğrenildi. Konya’ya getirilen ve sağlık kontrolünden geçirilen Sultan Murat Ebeş, ifadesi alınmak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine götürüldü.

Kaynak:
© FETÖ Gerçekleri

Benzer gönderiler