Generallerin yaverleri ‘menfez paşası’ tarafından seçilmiş

suikast-timi-zekeriya-kuzu

Hava Kuvvetleri mensubu generallerin yaverlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast timinde yer alan eski Başçavuş Zekeriya Kuzu tarafından seçildiği ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik soruşturmada etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan İ.T, örgütün kripto subaylarına ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

Daha önce haklarında herhangi bir adli işlem yapılmayan ve “kripto” olarak adlandırılan FETÖ mensuplarını teşhis eden itirafçı, örgütün TSK’daki yapılanmasını da deşifre etti. İtirafçı İ.T, ifadesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişimi ile 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve çeşitli oranlarda hapis cezalarının yanı sıra “nitelikli yağma”dan 54 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Başçavuş Zekeriya Kuzu’nun örgütteki faaliyetleri hakkında da bilgi verdi.

Generallerin yaverini seçmiş

“Paşa” lakaplı eski Başçavuş Kuzu’nun Hava Kuvvetleri Komutanlığının İzmir yapılanmasında etkin rol oynadığını anlatan İ.T, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında Hava Astsubayı M.U’nun FETÖ üyesi olduğunu iddia ederek bu kişinin Kuzu tarafından dönemin Hava Eğitim Komutanı’nın yaveri seçilerek bu göreve getirildiğini belirtti.

Eski Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kubilay Selçuk’un yaverinin de Kuzu tarafından seçildiğini söyleyen İ.T, Çiğli’de Hava Astsubayı O.B’nin (şüpheli) M.U’nun ev arkadaşı olduğunu ifade etti. O.B’nin örgüt üyesi olduğunu ileri süren İ.T, “Bu şahıs da Zekeriya Kuzu tarafından Kubilay Selçuk’un yanına yaver olarak yerleştirilmiştir.” dedi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın