Scroll Top

FETÖ’den oyun görünümlü yeni kripto haberleşme programı

fetö 2048

Gizli haberleşmek için her yolu deneyen FETÖ’cülerin “2048 Fun and Relaxing Puzzle” oyunu görünümlü kripto mesajlaşma programı kullandığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ’nün sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasında yer alan ve örgüte mensup bazı askerlerden sorumlu “Engin” kod adlı E.K’den ele geçirilen örgütsel doküman ve dijital delillerde önemli bir bulguya rastlanıldı.

Dijital delillerin incelemesi sonucunda aralarında ByLock gibi birçok şifreli haberleşme programı kullanan örgüt mensuplarının, yeni bir kriptografik haberleşme programı daha kullandığı belirlendi.

Oyun görünümlü kripto haberleşme programı

Savcılık, bazı örgüt mensuplarınca Andorid ve İOS işletim sistemlerinin kurulu bulunduğu cep telefonlarına “2048 Fun and Relaxing Puzzle” oyunu görünümlü yeni kriptografik haberleşme programını indirilerek kullanıldığını tespit etti.

Bu arada, E.K’nin yakalanana kadar bir devlet okulunda öğretmenlik yaptığı ve ByLock kullanıcısı olduğu öğrenildi. Savcılığın konuyla ilgili soruşturması sürüyor.

Benzer gönderiler