Nestle’den Türkiye’ye 250 milyonluk yatırım

nestle Türkiye

Türkiye’de 114 yıldır faaliyet gösteren Nestlé Türkiye, Nestlé Health Science’ın yeni üretim tesisi için Karacabey’de hazırlıklara başladığını duyurdu.

Tıbbi Amaçlı Beslenme Ürünlerinin Yerelleştirilmesi projesi kapsamında aldığı kararla Nestlé Türkiye, Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan üretim tesisi içerisinde Medikal Beslenme Ürünleri fabrikası açacak. Yeni tesiste, Nestlé Health Science için medikal beslenme ürünleri üretilecek.

Önümüzdeki üç yıl içerisinde toplam 250 milyon TL yatırım yapılması planlanan fabrika ile ihracat fırsatları ve lokal büyüme yaratarak 29 farklı Nestlé Medikal Beslenme Ürününün üretilmesi planlanıyor. Üretimin Ağustos 2021 döneminde başlaması öngörülüyor.

Nestlé Türkiye Medikal Beslenme Ürünleri Fabrikası’nın, Nestlé’nin Türkiye’de 2012 yılında faaliyete açtığı kahvaltılık gevrekler fabrikasından sonra yaptığı en büyük yatırım olduğunu belirten Nestlé Türkiye CEO’su Ansgar Bornemann, Türkiye’nin Nestlé dünyasının hızlı büyüyen ve dikkat çekici pazarlarından biri olduğuna belirtti.

“Türkiye stratejik konumuyla çok dikkat çekici bir ülke. Bu nedenle endüstriyel gelişmelerin her biri ciddi bir ihracat potansiyelini de beraberinde getiriyor. Nestlé Health Science ürünlerinin Türkiye’de üretilmeye başlamasıyla hem istihdam hem de ihracat çalışmalarımızla Türkiye’nin büyümesine daha fazla katkı sunacağımıza inanıyoruz. Yeni tesisimizin şimdiden herkes için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın