Scroll Top

HDP’li Ayhan Bilgen, tehdit geleneğini FETÖ medyasında sürdürdü

ayhanbilgen-1

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanmasının ardından PKK destekçisi belediye başkanlarına destek mesajları yayınlayan FETÖ, bu kez de doğrudan örgüt propagandası yapmaya başladı. FETÖ medyası Kronos’a konuşan HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğünü tehdit etti.

Ayhan Bilgen daha önce de tehdit etmişti

HDP’li Ayhan Bilgen, Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’ndan önce, Türkiye’yi darbe ile tehdit etmişti.

Bilgen daha sonra, operasyon başarılı olursa iç savaş çıkacağını başarısız olursa da darbe olacağını söylemişti.

Resim

Osmanlı gibi dağılır

Osmanlı Devleti gibi Türkiye’nin de bölünebileceğini söyleyerek küstahlaşan Bilgen, şu skandal sözleri sarf etti: “Osmanlı’nın son döneminde nasıl ki Arnavutluk, Bulgaristan ya da başka bölgelerde yaşanan bir takım sorunlar hem dış politikanın aracı haline gelmiş hem de devlet içinde, iktidar hatta ordu içinde çekişmelerin kurbanı olmuşsa galiba aynı riskle karşı karşıyayız.”

Provokasyona çağrısı

HDP’li Bilgen, iç savaş  tehdidi savurmaktan da geri durmadı. “Sokağa çıkmayı doğru bulmuyoruz” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bilgen, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin “Sokakları bırakmayın, hayatı durdurun” çağrısına destek vererek, “Kitle psikolojisini, nerede, nasıl bir refleks göstereceğini öngörmek her zaman kolay olmayabilir.

İnsanların verdikleri oya sahip çıkması son derece değerlidir. Bunun büyük bir provokasyona dönüşme ihtimalini görmesi gerekenler ise ülkeyi yönetenlerdir” şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Benzer gönderiler