Scroll Top

FETÖ operasyonları 4 koldan devam ediyor

fetö

Darbeci terör örgütü FETÖ’ye yönelik mücadele sürüyor. Bu bağlamda bugün 3 ilde FETÖ’ye yönelik 4 operasyon gerçekleştirildi.

FETÖ’ye darbe vuran operasyonların ilk sabah saatlerinde İzmir’de yapıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, ByLock’u kullandığı tespit edilen, bazı soruşturmalardaki ifadelerde isimleri geçen 18 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkardı.

Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından bir çok adrese düzenlenen operasyon sonucunda halen görevde olan komiser yardımcısı, meslekten ihraç edilen teğmen, komiser yardımcısı ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 18 şüpheli gözaltına alındı.

15 kişi aranıyor

Ankara’da ise 2 operasyon vardı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün Hava Kuvvetleri ve Üniversite yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldı.

FETÖ’nün hava kuvvetleri yapılanmasında olduğu tespit edilen 19 kişi için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul, İzmir, Samsun, Erzurum, Diyarbakır, Balıkesir ve Çanakkale’de eş zamanlı operasyon düzenlendi.

15 kişi yakalanırken, 4 kişi hala aranıyor. FETÖ’nün üniversite yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan 21 şüpheliden 10’u, Ankara, Erzurum, Kahramanmaraş, Karabük, Uşak, Ağrı, İstanbul, Antalya, Kütahya, Kocaeli ve Hatay’da yakalandığı, geri kalanlara yönelikse çalışmaların sürdüğü belirtildi.

4’ü İstanbul’da yakalandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu ise FETÖ’nün haberleşme ağı olan ByLock’u kullandığı gerekçesiyle 15 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarttı. İstanbul merkezli 7 ilde yapılan operasyonlarda 4’ü İstanbul’da, 1’i il dışında olmak üzere 5 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet, hakkında gözaltı kararı çıkarılan diğer isimlerin peşinde.

Benzer gönderiler