Scroll Top

Yunan Savunma Bakanı: Düşman Türkiye’ye karşı ek 7000 asker gönderiyorum

yunaan savunma bakanı

Yunanistan’da siyasetçilerin pervasız açıklamaları devam ediyor. Büyük bir ekonomik kriz içindeki ülkede iktidarı oluşturan koalisyon üyeleri kendilerini sağlama almak için Türkiye’ye karşı ciddiyetten uzak açıklamalar yapıyor. Kardak adalarına şov yapmak için gitmeye çalışıp Türk savaş gemisini görünce uzaktan çiçek atmakla yetinen Yunan Savunma Bakanı  Panos Kammenos her geçen gün artan sertlikle konuşuyor.

Ege’de askeri tatbikat yapan Yunan askerlerine seslenen Yunan Savunma Bakanı, Türkiye’den ‘tahrik eden düşman’ diye söz etti. Kammenos, Ege’deki Yunan adalarına ek 3500 asker gönderdiğini, Türkiye ile Meriç Nehri’nin çizdiği kara sınırına da gelecek günlerde ek 3500 asker göndereceğini duyurdu.

Yunan Bakan,  Kuzey Ege’deki İkarya Adası’nda katıldığı bir askeri tatbikatta, Türkiye’den ‘düşman’ diye söz ederek çok sert sözler sarf etti.

 Küfür etti 
Subay ve askerlere ”Ülkemiz dışındakiler bundan hoşlanmasalar da her kimden gelirse gelsin her türlü tehditle başa çıkmaya hazırız. Tüm Yunan halkının, bizi tahrik etmeye devam eden bir düşman karşısında uyanık olması gerekiyor. Hasmımızın provokasyonları, tehditleri ve hakaretleri bizi ne korkutabilir ne de zayıflatabilir. Tam tersine, bizi daha da güçlendirir” diye seslenen Kammenos, Türkiye’ye ‘cesaretin varsa’ manasına gelen argo bir ifade kullanarak meydan okudu.
Gaza geldi 
”Cesaretleri varsa Yunan toprağının bir karışını ihlal etsinler” diyen Yunan Savunma Bakanı, Ege’deki Yunan adalarına ek 3500 asker gönderdiğini, Türkiye ile Meriç Nehri’nin çizdiği kara sınırına da gelecek günlerde ek 3500 asker göndereceğini duyurdu.
Tepki de var 
Öte yandan Yunanistan’da hâlâ sağlıklı düşünene siyasetçiler de yok değil. Bunlardan bir tanesi ana muhalefet partisi Yeni Demokrasi (ND). Parti “Kammenos’un geçirdiği cinneti yorumlamaya bile gerek yoktur. Kammenos, Savunma Bakanlığı gibi önemli bir bakanlığa layık değildir” açıklamasını yayımladı.

Benzer gönderiler