Scroll Top

Hem darbeci hem hülleci

110120171135088518848jpegF9igMONj

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli general ve albaylara ilişkin yaptığı soruşturmada ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. İddianameyi hazırlayan savcı, 2’nci Birleştirilmiş Hava Hareket Merkezi Amiri Kurmay Albay Bülent Gürdoğan’ın 25 Nisan 2016 tarihinde Memduh Boydak ve Bekir Boydak’tan iki işlemde toplam 6 milyon lira havale aldığını ve aynı tarihte Şükrü Boydak’a tek işlemde 6 milyon lira gönderdiğini belirtti.

İddianamede, 22 Eylül 2016 tarihli Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporuna dikkat çeken savcı, raporun 26’ncı sayfasının 45 numara ile işaretlenen dipnotunda şüpheli Bülent Gürdoğan’ın isminin geçtiğini ifade etti. Hava Pilot Kurmay Albay Bülent Gürdoğan’ın, 25 Nisan 2016 tarihinde Memduh Boydak ve Bekir Boydak’tan 2 işlemde toplam 6 milyon lira havale aldığını ve aynı tarihte Şükrü Boydak’a tek işlemde 6 milyon lira gönderdiğini belirten savcı, transferlerin dikkat çekici bulunduğunu kaydetti.

Aynı analizde, şüphelinin birinci derece yakın akrabalarının Boydak grubuyla yakın ilişkide olduğunun tespit edildiğini ifade eden savcı, bu gruba FETÖ/PDY terör örgütüne finans sağlama ve bu örgütle irtibatlı ve iltisaklı olduğundan bahisle TMSF tarafından el konularak kayyum atandığını, şüphelinin bu analizle FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatı ve iltisakı olduğunun tespit edildiğini belirtti..

Benzer gönderiler