Hırsızlıkla yargıya sızan FETÖ’cülere operasyon

fetö operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü’nün mahrem yapılanması içinde önemli bir yeri olan yargı yapılanmasına dâhil ettiği örgüt üyelerini büyük bir gizlilikle seçtiği tespit edildi. Yemin edilerek girilen, cep telefonu getirmenin bile yasak olduğu örgüt evlerinde kopya verilen örgüt üyelerinden 21 şüpheliye operasyon düzenlendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2013’teki idari yargı sınavında yaptığı usulsüzlüğe yönelik soruşturmada, yeni bir operasyon düzenledi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 2013 idari yargı sınavı usulsüzlüğü soruşturması kapsamında, 2’si hâkim adayı, 11’i daha önce ihraç edilmiş hâkim/hâkim adayı, 1’i eski subay ve 7’si avukat olmak üzere 21 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2013’teki idari yargı sınavında usulsüzlük yaptıkları bilirkişi raporlarıyla tespit edilen ve etkin pişmanlıktan yararlanan örgüt üyelerinin, haklarında beyan ve teşhiste bulunduğu şüphelilerden 18’ini gözaltına aldı.

Şüphelilerin, sınavlar öncesinde örgüt yöneticisi “mahrem imamlar” tarafından getirilen sınav sorularını ve cevaplarını, örgütün “hâkim-savcı çalışma evleri” olarak tabir ettiği, gizliliğe üst düzey önem verilen evlerde, yemin ettirilmek suretiyle aldıkları tespit edildi.

Şüphelilerin gittikleri evlerde örgüte bağlılıklarının artırıldığı, gizlilik nedeniyle cep telefonlarını evlere getirmelerinin yasaklandığı ve giriş çıkışlarda özel tedbirler alındığı da belirlendi.

Adreslerinde bulunamayan 3 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın