Scroll Top

Hollanda’da FETÖ okulları ağır darbe aldı

hollanda-okul-kolej

Hollanda’da ailelere yönelik tehditlere ve isim değişikliklerine rağmen FETÖ okullarının öğrenci kaybı sürüyor.

Ülkede FETÖ’ye bağlı bir okul ve iki dershane kepenk kapatmak zorunda kaldı. Hollanda’daki FETÖ okullarından 15 Temmuz darbe girişiminin hemen sonrasında 600 öğrenci ayrılırken bu sayı geçen iki yılda yaklaşık iki katına ulaştı.

Purmerend kentindeki FETÖ okullarından IBS De Roos İlkokulunun da öğrenci sayısının normlara göre yetersiz kalmasından dolayı kapanacağı açıklandı.

Zaandam’daki IBS De Roos İlkokulu, “IBS De Horizon İlkokulu”, Amsterdam’daki Witte Tulp İlkokulu, “De Wereldburger”, Rotterdam’daki Cosmicus Koleji ise “Lyceum Kralingen” olarak isim değişikliğine gidip gizlenme taktiğini uygulasa da örgüte bağlı diğer okullar gibi öğrenci kaybını durduramadı.

De Kennispoint olarak ismini değiştiren İnstituut Het Centrum dershanelerinin Rotterdam şubeleri öğrenci yetersizliğinden kapanırken, diğerleri ise örgüte bağlı okul binalarında sadece mevcut öğrencilerle ayakta kalıyor.

Hollanda’daki FETÖ okulları

Hollanda’da FETÖ’ye bağlı Roos İslami İlkokulunun bu eğitim yılı sonunda kapanmasının ardından terör örgütüne bağlı 2 lise ve 6 ilkokul kalacak.

Hollanda’da FETÖ’ye bağlı okullar, Lyceum Kralingen (Rotterdam), Metis Montessori Lisesi (Amsterdam), De Horizon İlkokulu (Zaandam), Cosmicus İlkokulu (Rotterdam, Lahey ve Arnhem), Cosmicus-İmpuls İlkokulu (Amsterdam) ve Wereldburger İlkokulu (Amsterdam) olarak biliniyor.

Benzer gönderiler