Scroll Top

İYİ Parti yöneticisi Kerim Çoraklık FETÖ için kendini paralamış

kerim-çoraklık

FETÖ’ye destek verdiği kamuoyunca bilinen isimleri bünyesinde barındıran İyi Parti’de bir ismin daha skandal paylaşımları ortaya çıktı.

İyi Parti Stratejik İletişim Merkezi (SİM) Başkan Yardımcısı Kerim Çoraklık’ın sosyal medyada FETÖ propagandası yaptığı tespit edildi.

Partinin iletişim sorumlusu olarak görev yapan Çoraklık, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i öven paylaşımlara imza attı. Çoraklık, FETÖ elebaşının bedduası hakkında “Hoca ‘evlerine ateş salsın’ derken keşke açık adresi verseydin.” yorumunu yaptı.

Çoraklık, 17 Aralık darbe girişiminin ikinci ayağının gerçekleştiği 25 Aralık 2013 günü yaptığı paylaşımda FETÖ’den “hizmet” olarak bahsetti.

Çoraklık’ın dönemin Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın gözaltına alınmasının ardından çılgına döndüğü görüldü. Hâlen FETÖ firarisi olan Dumanlı’yı savunan Çoraklık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın FETÖ’cü polisler tarafından gözaltına alınmak istemesini hatırlatarak çirkin ifadeler kullandı.

FETÖ propagandası içeren çok sayıda paylaşıma imza atan Çoraklık’ın örgüte bağlı Bank Asya’ya da sahip çıktığı görüldü. Çoraklık’ın Bank Asya’ya kayyum atanmasından rahatsız olması dikkat çekti.

FETÖ ile bağlantısının olmadığını iddia etmesine karşın firari örgüt üyelerinin Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda yoğun olarak teşvik ettiği ve yönlendirdiği ortaya çıkan Meral Akşener’in FETÖ’cü Kerim Çoraklık’la ilgili nasıl bir tutum alacağı merak ediliyor.

Benzer gönderiler