Scroll Top

Kaçak 45 FETÖ yöneticisi saklandıkları ülkelerden istendi

şerif-ali-tekalan-ekrem-dumanlı

Ekrem Dumanlı ve Şerif Ali Tekalan gibi isimlerin de aralarında yer aldığı FETÖ’nün 45 üst düzey yöneticisinin firar ettikleri 22 ülkeden iadesi talep edildi.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince ABD, İngiltere, İsrail, Almanya, Kamboçya ve Madagaskar’ın da aralarında bulunduğu 22 ülkeye kaçtıkları belirlenen FETÖ’nün üst düzey yöneticisi 45 sanık hakkında hazırlanan iade talepnameleri, ilgili ülkelere iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.

Bu isimler arasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, sözde yargı imamı Ahmet Can, sözde Ege Bölgesi imamı Bekir Baz, örgüt elebaşının sağ kolu Cevdet Türkyolu, örgütün istişare üyeleri Mehmet Ali Büyükçelebi, İsmail Büyükçelebi ve Ahmet Kurucan, asker ve polis okulları sorumlusu Sait Aksoy, yurt dışı işler sorumlusu Ali Ursavaş, albay ve yarbayların sorumlusu Suat Yiğit, sözde Güney Amerika imamı Hamdullah Bayram Öztürk, eski Bank Asya Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Talat Katırcıoğlu, örgütün Türkiye finansal sorumlusu İsmet Aksoy ve 9 Ocak’ta Texas’taki North American Üniversitesine rektör olarak atanan eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan gibi isimler de yer alıyor.

Benzer gönderiler