Scroll Top

Kaçak Tuncay Opçin, ByLock’ta “Balyoz” kumpasıyla hava atmış

tuncay-opçin

FETÖ’cü Tuncay Opçin’in ByLock yazışmaları çözümlendi: “Kitabım bu hafta çıkar. “Balyoz”u olduğu gibi Erdoğan’a yıktım.” Tuncay Opcin’in Mehmet Baransu’ya “Balyoz” belgelerini veren kişi olduğunu Baransu’nun eski eşi tarafından açıklanmıştı.

Mehmet Baransu’yla operasyon çekti

Tuncay Opcin, FETÖ’nün kumpaslarında hep ön planda olan kişi olarak dikkat çekmişti. Eski bir astsubay olan Opcin, FETÖ’cü Bugün gazetesinde “cemiyet ya da  sanat koleksiyonları” haberleri yaparak kendini gizliyordu. 17 Aralık Kumpası’ndan bir gün sonra Twitter’dan yazdığı mesajında FETÖ’nün asıl amacının pislik atmak olduğunu itiraf etmişti.

Bylock’ta oldukça rahat

ByLock kullananlarla ilgili çalışma yürüten MİT ve emniyetin hazırladığı raporda, Tuncay Opçin’in ByLock kullandığına dair bilgiler yer aldı.

Eşinin üzerine kayıtlı ByLock yazışmalarının birinde Opçin’in, Balyoz kumpasını hükûmete yıkmaya çalıştığı tespit edildi.

“Balyoz’u olduğu gibi Erdoğan’a yıktım”

Ocak 2016’da kimliği belirlenemeyen bir örgüt üyesiyle “Bavul” isimli kitabının çıkmasına kısa bir süre kala yapılan yazışmalarda şu ifadeler yer alıyor:

Tuncay Opçin: Kamil ve diğer arkadaşlarla yazışıyorum. Kitap bu hafta çıkar. Balyoz’u olduğu gibi Erdoğan’a yıktım.

Örgüt üyesi: Abilere sordunuz mu kitabın içeriğini?

Tuncay Opçin: Haberleri var. Zaten bizimle ilgili bölüm yok.

Örgüt üyesi: Süper.

Tuncay Opçin: Olan biteni AKP’ye yıktım. Bir de telefon trafiğini AKP’ye yönlendirmiştim o dönemde. O yüzden inkâr edemezler.

Balyoz kumpasının organizatörü 325 kişinin ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edildiği FETÖ’nün Balyoz kumpasının organizatörlerinden olan ve 75 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Tuncay Opçin ABD’ye firar etmişti.

 

Benzer gönderiler