Scroll Top

Kemalettin Özdemir ilk kez gözaltına alındı

kemalettin-özdemir

Kemalettin Özdemir, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının kapatılan Turgut Özal Üniversitesine yönelik soruşturması kapsamında gözaltına aldı. Özdemir, savcılık sorgusunun ardından adli kontrol şartıyla nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. Özdemir, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

FETÖ’ye yönelik sürdürülen çok sayıda soruşturmada ve çatı ana davasında tanık olarak dinlenilen Özdemir, şimdiye dek “şüpheli” sıfatıyla ifade vermemişti. Özdemir, FETÖ çatı ana davasının iddianamesinde tanık sıfatıyla yer almıştı.

“İlk ekiptenim”

Katıldığı televizyon programlarında FETÖ’nün emniyet yapılanmasını kuran ilk ekipte yer aldığını belirten Özdemir, “1980’de ‘Emniyet imamlığım’ başladı, denebilir. Arkadaşlara sohbet verirdik. O dönemde dinleme, soru çalma falan yoktu. O dönem güzel bir dönemdi. Polisler çok soru sorardı. Mesela ‘Ailemizi Emniyet’in tahsis ettiği araca bindirebilir miyiz?’ diye sorarlardı mesela. O dönemde imamlık çok zevkliydi. Onlara ‘Sizin gibi düşünen arkadaşlar varsa onlar da gelsinler’ dedik. Öyle de oldu. Gerçek manasıyla o dönem gerçekten imamlık mevcuttu.” demişti.

Benzer gönderiler