Kılıçdaroğlu’nun bir danışmanı daha FETÖ’cü çıktı

kemal-kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dördüncü danışmanı da FETÖ ile iltisaklı çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı ve eski CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya’nın 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeliğinden ihraç edildiği ortaya çıktı.

672 sayılı KHK ile terör örgütlerine veya MGK tarafından devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verilmişti.

CHP’li Yenidünya’nın 7 Haziran seçimlerinde Kastamonu’dan CHP birinci sıradan milletvekili adayı olduğu fakat kazanamadığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun diğer FETÖ’cü danışmanları Kılıçdaroğlu’nun daha önce üç başdanışmanının da FETÖ üyesi olduğu tespit edilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlığını yapan Fatih Gürsul’un 28 bin 66 kez ByLock’a giriş yaptığı tespit edilmişti. FETÖ’nün İstanbul Üniversitesi’ndeki akademik yapılanmasına ilişkin davada tutuklu yargılanan Gürsul, “FETÖ üyesi olmak” suçu kapsamında 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yine Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlarından, örgüte bağlı Millet gazetesi eski yazarı Murat Aksoy da FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin davada 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Aksoy, 15 Temmuz öncesi darbeyi çağrıştıran açıklamalarıyla gündem olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde ise Kılıçdaroğlu’nun bir diğer başdanışmanı ve CHP PM üyesi Alper Keten’in ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilirken Keten’in yurt dışına kaçtığı anlaşılmıştı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın